0
0
74

HALEP-KONTAVEIT LIVE WTA ROMA 2017. Vezi ONLINE STREAM partida din 19 mai 2017

Simona Halep și Anett Kontaveit se întâlnesc vineri, 19 mai, în sferturile turneului WTA Roma 2017, și vor fi live pe Digi Sport 2, de la ora 13.00. Partida se va desfășura pe arena „Centrale” din Roma.

Simona Halep, locul 4 WTA, a trecut în optimile de finală de Anastasia Pavlyuchenkova din Rusia, trei seturi, scor 6-1, 4-6, 6-0. Meciul cu rusoaica a durat o oră și 39 de minute. .

Anett Kontaveit din Estonia, locul 68 WTA, a învins-o în optimi pe Lucic-Baroni Mirjana din Croația (locul 22 WTA) în doua seturi, scor 6-1, 6-1. Estona a obținut 32 de victorii în 2017, dintre care 5 la Roma.

Simona Halep și Anett Kontaveit s-au mai întâlnit o singură dată, anul acesta, în turul III la Miami Open, unde românca s-a impus în două seturi, scor 6-3, 6-0.

Meciul Halep-Kontaveit poate fi urmărit live online stream AICI, AICI sau AICI.