0
0
35
Mihaela Buzarnescu - Lesia Tsurenko Live Online Stream

Mihaela Buzărnescu – Lesia Tsurenko Live Semifinala Hobart 2018. Vezi online stream partida din 12 ianuarie

Mihaela Buzărnescu și Lesia Tsurenko se întâlnesc vineri, 12 ianuarie 2018, în semifinala turneului de la Hobart și vor fi live pe Digi Sport 2. Partida de tenis va începe la ora 10:00.

Buzărnescu (29 de ani și loc 56 WTA) vine după o victorie în fața americancei Elise Mertens, pe care a învins-o cu 7-6 (5), 6-1.

„Am vrut să renunţ la tenis anul trecut, dar de atunci mentalitatea mea s-a schimbat. Am devenit mai sigură şi mai relaxată şi m-am bucurat de sprijinul unei persoane importante”, a declarat Mihaela Buzărnescu, după meciul din sferturi câștigat cu Elise Mertens.

Lesia Tsurenko din Ucraina (28 de ani și loc 43 WTA) a câștigat în sferturile de finală de la Hobart partida cu Aryna Sabalenka, scor 6-1, 6-1.

Meciul Mihaela Buzărnescu-Lesia Tsurenko poate fi urmărit live online stream pe Digi Sport 2.